Jön a számítógépes Android
Összegyúrja a Google az asztali és a mobilos-táblagépes rendszereit. A cél egy olyan operációs rendszer lehet, ami mindenféle eszközön képes jól futni.
Összegyúrja a Google az asztali és a mobilos-táblagépes rendszereit. A cél egy olyan operációs rendszer lehet, ami mindenféle eszközön képes jól futni.
A régebbi PC-ket, Maceket változtatná modern Chromebookokká a Google új felhőalapú operációs rendszerével.
Az újfajta rendszert a kimondottan olcsó gépekre készítik. Harmadik féltől származó programok is telepíthetők rá, de a hagyományos Microsoft Store nincs benne.
A Microsoft rengeteg ígérettel szolgál új operációs rendszere kapcsán, de vajon megéri-e váltani a 11-es Windowsra, és ha igen, mikor? Jövünk a gyakorlati tapasztalatokkal.
Többtucatnyi új Chromebook-modell megjelenését ígéri 2021-re a Google, és felvázolta a következő hónapokban várható új, kulcsfontosságú Chrome OS-funkciókat.
A Google nemrég felvásárolta a Neverware nevű fejlesztőcéget, amely a Chrome OS nyílt forráskódú változatára támaszkodva összehozta, hogy bármilyen számítógépre telepíteni lehessen az operációs rendszert.
Jóval könnyebben lehet majd eligazodni a rengeteg megnyitott fül között a Chrome böngészőben, ha a népszerűbb platformokra is megérkezik a szoftverbe épített kis kereső.
A Google és a virtualizációs alkalmazásairól ismert Parallels együttműködésének köszönhetően szép új világ érkezhet a Chrome OS-t futtató gépekre. Nem biztos azonban, hogy ez jól jön majd a Microsoftnak.
Stratégiát váltott a Microsoft, ami nemcsak abban nyilvánul meg, hogy először egykijelzős eszközökön mutatja be a Windows 10X-et, hanem abban is, hogy immár bevallottan a Chrome OS-szel konkurálna.
A Google tervei szerint a jövőben könnyebben találhatjuk majd meg az offline is elérhető fájlokat. Az ehhez szükséges keretrendszert már elérhetővé is tették a fejlesztők.
Egy friss statisztika szerint a legtöbb rosszindulatú hirdetési kampányt a Windows rendszert használók szenvedik el. Ez a rendszer elterjedtségét nézve érthető, ám a lista második helyezettje annál meglepőbb. Tippeket is mutatunk a veszély elhárításához.
A Google hivatalosan is elérhetővé tette a Chrome OS 78-as verzióját, amiben nemcsak a YouTube-ot lesz jobb használni, de kapott néhány hasznos kényelmi funkciót is.
Egy népszerű, amúgy a tudományos ismeretterjesztésben is jeleskedő Bill Nye amerikai színésszel készített reklámot a Google, a Chromebook előnyeinek kiemelésére a Windows operációs rendszerrel, illetve az ezt futtató gépekkel szemben.
Az új Pixel telefonok és az otthoni okosközpont mellett egy új táblagépet is villantott a Google kedden este. A specifikációk nem rosszak, de a legjobb változatért egy kisebb vagyont kell kifizetni.
Bár a holnapi Google-eseménnyel kapcsolatban mindenki az új Pixelekről beszél, a telefonok mellett a cég első Chrome OS-es tabletje is bemutatkozhat.
Egyre divatosabb, hogy a konkurensek hibáinak kiemelésével próbálja dicsőíteni saját termékét egy cég. A Google sem tesz másként.
Vonzóbbá, könnyebben eladhatóvá tenné a Google a Pixelbookot, ls most úgy tűnik, ehhez a Windows 10-ben látja a legmegfelelőbb eszközt.
Jó ideje ismert tény, hogy a Google vadonatúj operációs rendszeren dolgozik, ám a szisztémáról eddig vajmi keveset lehetett tudni, azon kívül, hogy Fuchsiának hívják. Most egy újságírónak sikerült működésre bírnia. Az új környezet láthatóan nemcsak a jövő okostelefonjait vezérelheti majd, hanem a Windows ellen is elindítják.
A 11-es Chromebook újfent üzemidővel kapcsolatos tulajdonságai miatt lehet remek vétel a hordozhatóságot preferálók számára. De a hosszú üzemidő bizony komoly megalkuvást kíván.
A legfrissebb jelentések szerint már teszteli házon belül fejlesztett vadonatúj operációs rendszerét a Google. Ízlelgessük a szót: Fuchsia.